July 2018 through Instagram stories´ eye

The July recap might look quite short because I have already published some articles about it and I would like not to repeat myself. On the beginning of July I was at the International film festival in Karlovy Vary for the tenth time. You can check my stories from there in this article. After our departure from Karlovy Vary we just repacked our suitcases and traveled to Šumava (Boehmerwald) where we destroyed ourselves by walking to Třístoličník, Trojmezí and Plechý and so on. I am still considering writing some travelogue about this trip because it is intersting to see how these places changed because this year I took with me a few 15 years old photographs for comparison (long story short - everything was eaten by the bark beetle).
Červencový přehled mých Instastories se může zdát být trochu chudší, ale to je jen proto, že jsem k červenci vydala extra články. Začátkem července jsem byla již po desáté na karlovarském filmovém festivalu. Na stories z něj se můžete podívat v tomto článku. Hned jak jsme se sbalili a odjeli z Karlových Varů, přebalili jsme doma kufry a vyrazili na prodloužený víkend na Šumavu, kde jsme se zničili výstupem na Třístoličník, Trojmeznou, Plechý, a tak dále. Stále zvažuji nějaký "cestopis" z tohoto putování, protože si myslím, že je to zajímavé, navíc s přihlédnutím k tomu, že letos jsem vyštrachala 15 let staré fotky a vyfotila jsem je spolu se současným stavem těchto míst (prostě to celé sežral kůrovec).

georgiana quaint, instagram stories, july 2018 instagram stories, krakow trip, karlovy vary film festival, open air cinema, heatwave

By the end of July I stayed for a week at Krakow, which I have to recommend. Although it rained the whole time we were there. You can see my instastories in my highlights on Instagram. I have already published an article about food in Krakow, tomorrow article about the culture will be published and I am also planning to write one about vintage and secondhand shops because there are many of them in Krakow.
Koncem července jsem strávila týden v Krakowě, což musím každému doporučit. Akorát nám pršelo celou dobu a my byli jak vodníci. Na Instastories z Krakowa se můžete podívat v mých highlights na Instagramu. K tomuto výletu jsem již vydala jeden článek o jídle, ale hned zítra vyjde další o kulturních zvláštnostech a pak ještě jeden o vintage a secondhand obchodech, kterých je v Krakowě požehnaně.

In July I was enjoying and then hating on the hot summer. If you need to cool yourselves, then check this updated and republished article. This year we managed to go to the open air cinema, finally! I want to go each year but then it is bad weeather or I am out of the town or the movies suck. This year we finally made it although it was a bit dramatic because it was raining a bit and there was thunderstorm very close to us ("the Norwegians" (= yr.no) and Aladin din´t know anything about it...).
How are you enjoying the summer?
V červenci jsem si, tak jako snad celé Česko, nejprve užívala a pak nadávala na vysoké teploty. Pokud se potřebujete zchladit, můžete se mrknout na tento článek. Pokud tento blog nějakou dobu čtete, pak vám mlže připadat povědomý z loňska, protože jsem jej trochu zaktualizovala a znovu vydala. Letos jsme konečně zvládli i letní kino. Každý rok říkám, že bych do nějakého šla, ale pak je buď hnusně, nebo jsem pryč, nebo nedávají nic kloudného. Letos nám to tedy konečně vyšlo, i když to bylo napínavé, jelikož zpočátku pršelo a blízko byla i pořádná bouřka (Norové a Aladin přitom o ničem nevěděli...).
Jak si zatím užíváte léto vy?

Comments